голос рідного краю

Подоляк і Кулеба відповіли на звинувачення Amnesty International

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відповів на звинувачення міжнародної правозахисної організації Amnesty International у тому, що Україна “порушує гуманітарні права та закони війни”.

Подоляк коментарі LIGA.net заявив, що Україна дотримується всіх законів ведення війни і міжнародного гуманітарного права. Зокрема, пріоритетом для українських військових є збереження життів громадян в умовах війни з РФ. Радник голови ОП нагадав про заклики до мешканців Донецької області евакуюватися з міркувань безпеки.

“Життя людей є пріоритетом для України, тому ми евакуюємо жителів прифронтових міст. З 2 серпня розпочалася обов’язкова, але не примусова, евакуація. Ми допомагаємо нашим громадянам безкоштовно виїхати у безпечні місця, розселяємо і забезпечуємо всім необхідним. Цей процес триває, і ми, як і раніше, закликаємо скористатися можливістю евакуації й не ризикувати своїми життями”, – повідомив Михайло Подоляк.

Радник глави Офісу президента заявив, що саме Росія, дотримуючись тактики тотального терору, ігнорує будь-які правила та закони війни, знищує цивільну інфраструктуру і мирне населення.

“Ми регулярно бачимо, як російська армія обстрілює житлові квартали за понад 500 км від фронту, навмисно вбиваючи мирних громадян і дітей. Усі російські воєнні злочини фіксуються як нашими, так і міжнародними слідчими групами, і матимуть відповідні юридичні наслідки”, – сказав Подоляк.

Він наголосив, що заяви про нібито порушення з боку ЗСУ поширюються з метою дискредитації української армії та зриву постачання озброєнь від західних партнерів.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що таким чином Росія не намагається донести світовій спільноті правду, а виправдати жорстокі дії і “створити фальшивий баланс між злочинцем і жертвою”.

“Між країною, сотнями й тисячами, яка знищує цивільне населення, міста і цілі території. І країною, що відчайдушно захищається”, — додав міністр закордонних справ України.