голос рідного краю

Китай припиняє співпрацю зі Штатами: про що кажуть у Білому домі

Китай 5 серпня оголосив про припинення співпраці зі США з ряду важливих питань, зокрема щодо змін клімату. Представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі назвав такий крок безвідповідальним, пише The Independent.

Кірбі попередив, що обриваючи контакти зі США, Китай створює проблему для всього світу. Адже зміна клімату не знає географічних кордонів.

“Найбільший у світі забруднювач парниковими газами зараз відмовляється обговорювати найважливіші кроки, які йому необхідно зробити для подолання кліматичної кризи, що вражає наших партнерів – від підвищення рівня води на островах Тихого океану до лісових пожеж в Європі”, – наголосив представник Білого дому.

Він не оминув і рішення КНР про припинення контактів у військовій сфері. За словами Кірбі, це рішення посилює ймовірність конфронтації.

“Ці контакти насправді дуже важливі, оскільки допомагають зменшити ризик прорахунків і неправильного сприйняття. Це особливо актуально тепер, коли Китай робить провокаційні та ескалаційні кроки”, – зазначив чиновник.

Водночас, Кірбі додав, що Штати продовжать підтримувати військові контакти “на найвищому рівні” попри те, що Пекін призупинив кілька угод.