голос рідного краю

Чи застосовуватиме Росія ядерну зброю: Кучма дав прогноз

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що є ймовірність застосування Росією тактичної ядерної зброї проти України. Про це він сказав в інтерв’ю “ВВС Україна”.

“Стосовно конкретного прогнозу – я виключаю застосування російського стратегічного потенціалу. Не вірю у це абсолютно. До стратегічної ядерної зброї держава може вдатися лише або при наявності реальної загрози самому своєму існуванню, або ж у відповідь на вже завданий удар, як таку собі “відплату з того світу”, – сказав Кучма.

Він вважає, що використовувати таку зброю Росія може лише проти США, але Володимир Путін не самогубець і розуміє, що Штати йому не загрожують, а у разі застосування стратегічної ядерної зброї відбудеться “гарантоване взаємне знищення”.

“Що ж до тактичної ядерної зброї, то тут, на жаль, ситуація складніша. Цієї небезпеки я б не виключав. Річ у тім, що без’ядерна Україна не здатна відповісти Росії адекватно. А саме відчуття безкарності вже більш ніж десять років є головним двигуном дій Путіна”, – сказав другий президент України.

Він припустив ймовірність застосування тактичної ядерної зброї проти України, якщо становище на фронті загрожуватиме путінському режиму.

Водночас Кучма сподівається, що такій ситуації можуть запобігти західні союзники України.

“Я впевнений, що чітке попередження Путіна зі сторони, наприклад, Сполучених Штатів, про військову відповідь на застосування ядерної зброї проти неядерної України також цілком здатне зупинити його. І я не виключаю, що по прямих каналах зв’язку таке попередження вже було зроблене”, – сказав другий президент України.