голос рідного краю

Резиденцію Януковича “Межигір’я” перетворюють на парк із новим статусом

Резиденцію “Межигір’я” перетворюють на парк із новим статусом. Про це 26 липня в ефірі телемарафону у слоті ТСН розповів міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

Зокрема він розповів, який статус отримає колишня резиденція президента-утікача Віктора Януковича.

“Там ціла низка об’єктів була (ред. – за часів Януковича), основна – це була урядова резиденція “Межигір’я”, навколо якої і будувалися усі ці схеми, які наразі розслідуються нашими антикорупційними органами. Але от коли ми почали оголошувати про пам’ятку, я вирішив подивитися, як буде називатися – парк пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я””, – розповів Немчінов та додав, що у травні уряд спочатку надав дозвіл на створення такої пам’ятки, а потім вже підготував проєкт указу президента.

Наразі він опрацьовується усіма службами в Офісі президента і ми вже чекаємо на ухвалення фінального рішення, поділився міністр Кабінету міністрів України.

Немчінов також зазначив, що керування парком, згідно закону, оскільки це загальнодержавне значення, наразі буде здійснювати Міністерство екології, але у майбутньому можливо буде створена агенція, яка керуватиме природоохоронним фондом, зокрема і майбутнім заповідником.

Щодо того, що змінить новий статус “Межигір’я” для людей, то за словами урядовця, новий статус дозволить функціонувати резиденції і усі громадяни зможуть отримати доступ до неї.