голос рідного краю

Примусове стягнення боргів населення за компослуги під час війни заборонено – Герус

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №7531, який передбачає заборону на примусове стягнення боргів населення за комунальні послуги під час війни. Про це повідомляє офіційний сайт партії “Слуга народу”.

“Ми розуміємо, що частина людей опинилися у скрутному фінансовому становищі, частина виїхали, хтось втратив роботу, тому держава підтримує своїх громадян у надскладні часи повномасштабного вторгнення росії до України”, – зазначив голова енергетичного комітету Андрій Герус.

Він зауважив, що раніше аналогічна норма стосувалась підприємств оборонно-промислового комплексу, органів військового управління, військових частин, вишів, установ та організацій ЗСУ.

Відтепер заборона стосується і фізичних осіб в територіальних громадах, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). А також ситуацій, коли стягнення за житлово-комунальні послуги здійснюється стосовно нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи і було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій.