голос рідного краю

Гуманітарний Хаб “Житомир” отримав 65 тонн медикаментів від Японії

Уряд Японії та японські компанії пожертвували понад 65 тонн гуманітарної допомоги, включаючи медичне обладнання та ліки, Гуманітарному хабу “Житомир”, який підтримує українські лікарні, де лікуються тисячі пацієнтів.

Ця допомога була зібрана урядом Японії та Посольством України в Японії, перевезена з Японії до Польщі в рамках проекту Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) та доставлена з Польщі до України Гуманітарним хабом “Житомир” за підтримки азербайджанської компанії “Азенко”.

“Сьогодні від дружньої Японії ми отримали медичне обладнання і медикаменти, серед яких є антибіотики, протизапальні препарати, кровоспинні, які вкрай необхідні нашим лікарням. Вказана медична допомога у найкоротші терміни буде відсортована волонтерами Хабу та передана до медичних установ в Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Київській областях, де її найбільше потребють “, – зазначив Петро Романов, співзасновник Гуманітарного Хабу “Житомир”.

Отримано більше 45 найменувань препаратів і ліків для потреб лікарень.

“Весь вантаж буде обов’язково доставлений до громад та міст області, до лікарень різних рівнів – від медичних амбулаторій до обласної лікарні”, – каже Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної військової адміністрації.

Складності в логістиці стали причиною браку деяких груп медикаментів. Про це розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, а також зазначив, що в умовах війни така волонтерська допомога вкрай необхідна для нормального функціонування лікарень.

“Після повномасштабного вторгнення Росії втратилася логістика. Більшість медикаментів тепер не надходять до наших лікувальних закладів вантажними перевезеннями із портів, бо вони закриті. І така гуманітарна підтримка дуже потрібна. І лікарням, і хворим”, – зазначив Сергій Сухомлин.

Завдяки отриманню гуманітарної допомоги медичні працівники матимуть змогу якісно та швидко лікувати пацієнтів.

“В умовах війни постачання якісних медикаментів – це питання життя та здоров’я людей. Волонтери Гуманітарного Хабу “Житомир” мають змогу постійно допомагати українським медикам завдяки стабільній співпраці з японськими партнерами. Була зроблена велика спільна робота разом з UNOPS, адже цього разу ми отримали 7 вантажівок медикаментів і обладнання для українських лікарень. Будемо працювати до перемоги. Стільки, скільки знадобиться”, – зазначив Олег Мажуго, співзасновник Гуманітарного Хабу “Житомир”.

Ця доставка є частиною більшого проекту, який реалізується UNOPS за підтримки уряду Японії. Проект включає перевезення японського обладнання для пожежогасіння та медичну допомогу від Японії для України.