голос рідного краю

ДБР оголосила підозру посадовцю з команди Януковича, який обирався депутатом від Миронівщини

Колишньому українському високопосадовцю, представнику команди Віктора Януковича Віктору Сівковичу, що нині переховується у РФ, повідомили про підозру в державній зраді
Про це сьогодні, 23 липня 2022 року, через свій офіційний сайт повідомило Державне бюро розслідувань. Про це повідомляє Еспресо.

При цьому ДБР називає імена, прізвища й посади офіцерів Фсдеральної служби безпеки Росії, з якими мав справи Сівкович.

“Слідство встановило, що 5-а служба Федеральної служби безпеки Росії утворила злочинну організацію для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Очолив її начальник 9 (“українського”) управління Департаменту оперативної інформації 5-ої служби ФСБ Росії Ігор Чумаков. До її складу входили співробітники ФСБ, у тому числі Олександр Чуліндін, Марина Тєрєнтьєва та представники інших державних органів країни-агресора. Залучили фесбешники до своєї протиправної діяльності й представників колишньої влади в Україні, які у 2014 році “перебрались” до Москви, зокрема Володимира Сівковича. Також у злочинну групу входив ексначальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч, який у свою чергу залучив до групи інших громадян України”, – наголосили в ДБР.

При цьому Сівкович “координував роботу з українською частиною угруповання, яка збирала та передавала представникам РФ відомості, що становлять державну таємницю, а також намагалась впливати на кадрові рішення в органах безпеки України”.

Для цього, як заявляють в ДБР, Сівкович з метою прикриття створив у Москві “політичний офіс”, працівники якого начебто займались суспільно-політичною діяльністю.

“А насправді проводили розвідувально-підривну діяльністю проти України. Вони залучали до негласного співробітництва осіб, які мають розвідувальні можливості на території України та спроможні надавати допомогу працівникам ФСБ”, – йдеться у сьогоднішньому пресрелізі ДБР.

Володимиру Сівковичу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), а співробітникам 5-ї служби ФСБ Ігорю Чумакову, Олександру Чуліндіну та Марині Тєрєнтьєвій за ч. 1 ст. 114. (шпигунство).

Довідка: У 2002 році Володимир Сівкович обирався нардепом від 93 виборчого округу, з центром у місті Миронівка.