голос рідного краю

За ініціативи першої леді у Києві відбулася акція, присвячена пам’яті загиблих дітей

У Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії у Києві, на території Національного заповідника “Софія Київська” відбулася акція, присвячена пам’яті маленьких українців, що загинули під час війни. Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Телеграм дружини президента Олени Зеленької.

“Тоненький передзвін над заповідником “Софія Київська”. Передзвін у пам’ять про діток, яких убила росія. Немов їхній далекий сміх, немов їхні голоси”, зазначено у повідомленні.

Зеленська повідомила, що щороку 4 червня відзначається Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, заснований Генеральною Асамблеєю ООН.

Україна долучилася до нього торік. І в страшному сні ми не могли тоді уявити сьогоднішній день і ці дзвіночки. Зі слів першої леді, у Софії поруч стояли дипломати з різних країн і близькі дітей, яких більше немає.

“Розстріляних в евакуаційних автівках. Вбитих уламками. Відібраних дикою російською агресією. Назавжди. Страшне слово. Страшна його невблаганність. Не знаю, що відчували дипломати. Я просила їх не кидати українських дітей сам на сам із війною – заради тих, кого вже немає. Робити все для захисту тих, хто ще живий. Боляче навіть уявити, що відчувають батьки. Всі банальні слова тут зайві. Хотілося просто обійняти, потримати за руку. Побути поряд. Дорогі наші! Ви – важливі. Ви стільки пережили! Я мрію, щоб ви мали сили жити. Бо наші діти завжди хочуть, щоб ми жили. І ваші діти теж цього хотіли. Тож дозвольте підтримати вас, дозвольте допомогти вам жити – заради ваших дітей, голоси-дзвіночки яких звучать у ваших і наших серцях. І звучатимуть, доки ми живі”, наголосила дружина президента.