голос рідного краю

Видавали фейкові довідки: у Києві викрили два канали незаконного переправлення чоловіків за кордон

Столичні правоохоронці затримали п’ятьох осіб, які незаконно переправляли чоловіків призовного віку через державний кордон. Також підозрювані виготовляли фейкові довідки про непридатність до військової служби, які потім реалізували “ухилянтам”. Їх було затримано на “гарячому” при спробі продажу підробки. Про це повідомляє КиївВлада.

Згідно повідомлення, в ході досудового розслідування було встановлено, що у столиці діє дві пов’язані між собою групи осіб. Вони організували виготовлення підроблених документів, за допомогою яких чоловіки призовного віку могли безперешкодно перетинати державний кордон України в умовах воєнного стану, а також безпосереднє переправлення їх через державний кордон поза встановленими пунктами пропуску.

Правоохоронці зазаначили, що порушникам допомагали іноземці, котрі чекали втікачів на території іноземної держави. Вартість виготовлення документів про непридатність до військової служби складала 7 тис. доларів, а вартість незаконного перетину державного кордону коштувала 7 тис. євро.

Саме в ході документування злочинної діяльності із продажу довідок осіб, причетних до їх продажу було затримано на “гарячому”. Також правоохоронці зупинили незаконний перетин 4 особами державного кордону України з Угорщиною та затримати перевізника. Наразі організатору злочину та 4 спільникам повідомлено про підозру. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.