голос рідного краю

Повінчалися прямо на фронті: неймовірна історія кохання снайперки та розвідника ЗСУ

Бійці 97-го батальйону 60-ї ОПБр, які захищають від російського вторгнення один з найнебезпечніших напрямків, познайомилися після поранень на Донбасі та створили сім’ю, а тепер знову воюють за Україну. Історію кохання двох військових опублікував на сторінці у Facebook головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, повідомляє Сьогодні.

Він – розвідник з позивним “Кіт”, вона – снайперка “Білка”. Кажуть, що мали зустрітися ще 2014-го на Донбасі, бо воювали зовсім поряд, але склалося інакше.

До 2014 року “Білка” була дизайнером одягу, мала власне ательє. Шиття кинула, як почалася війна. “Кіт” і “Білка” свого часу залишили армію за станом здоров’я після отриманих поранень. Попри це, дуже хотіли повернутися у стрій. Коли “Кіт” у фейсбуку написав, що збирає групу і йому потрібен снайпер, “Білка” одразу відповіла, що готова приєднатися. Почалося листування, а згодом і романтичні стосунки. Вони побралися, придбали затишний будинок, запланували вінчання.

Але вранці 24 лютого всі плани різко змінилися. “Кіт” пішов у військкомат, сказав, що не має права залишатися на “гражданці” з бойовим досвідом. Те саме зробила і “Білка”. Відтоді вони воюють разом.

Із самого початку на місці не сиділи. Спали по 2-3 години. Росіяни заходили великими колонами, не завжди було зрозуміло звідки. Але й вони іноді “губилися”, адже використовували старі карти, на яких села ще не перейменовані. У Новоселівку колона зі 120 машин заїхала випадково, одразу ж поїхала, правда, спочатку пограбували вдома, вбили кілька цивільних. Ми зустрічали ворога відповідно, щоб йому не було смачно. Особисто бачив, як вони добивали поранених і пострілами гнали бійців у бій”, – розповів “Кіт”.

На фронті Кота та Білку обвінчав військовий капелан. Попри те, що війна триває, подружжя вже будує плани на час після перемоги.

“Найближча мрія – дійти до Бердянська, звільнити його і скупатись у морі. Я дружині це обіцяв. Потім хочеться, звичайно, повернутися додому, закінчити ремонт у будинку”, — сказав розвідник.

Також пара планує усиновити дітей — щонайменше двох.