голос рідного краю

Експерт розповів, як Путін може легітимізувати Януковича

Військовий експерт Олег Жданов заявив, що під час візиту до Білорусі Путін, ймовірно, схилятиме Лукашенка підписати тристоронню угоду, до якої можуть втягнути і президента-втікача Януковича. Крім того, за словами експерта, загроза наступу з Білорусі досі існує. А Путін, своєю чергою, намагатиметься “дотиснути” Лукашенка відкрити ще один фронт війни в Україні.

Про це Жданов сказав в ефірі телеканалу “Freeдом”.

“Є реальна загроза. Її не можна списувати з рахунків. Розуміючи загальну парадигму, в якій діє Лукашенко, видно неозброєним оком, що він діє за принципом “Я не готовий, але я готуюсь”. Він вживає заходів з підготовки своєї армії до війни, до розгортання. Тому нам потрібно уважно слідкувати за його майбутньою поведінкою – що він робитиме з резервістами: їх відправлять після навчань додому чи на полігон проходити бойове злагодження і готуватися до застосування за призначенням”, – каже експерт.

Жданов переконаний, що під час зустрічі Путіна з Лукашенком президент РФ намагатиметься “дотиснути” самопроголошеного білоруського очільника, аби той все ж вступив у війну і віддав наказ для збройних сил Білорусі наступати. Крім того, з’явилось нове питання для обговорення – Білорусь також відмовилася сплачувати Росії за енергоносії в рублях.

“Я думаю, що має вистачити його (Лукашенка – ред.) хитрості і досвіду. Він 20 років водить Путіна за носа і 20 років він створює з Путіним спільну державу. Ми вже збилися з рахунку, скільки підписано спільних програм по інтеграції Білорусі до Росії. І досі угода про “союзну державу” не підписана. До речі, і такий варіант розглядається. Ймовірно, Путін схилятиме Лукашенка підписати якусь тристоронню угоду. Туди можуть втягнути ще й Януковича”, – заявив експерт.