голос рідного краю

Андрій Герус: Робимо все, щоб у кожного українця взимку було світло та тепло

У держави є джерела наповнення підземних газосховищ для проходження опалювального сезону та варіанти фінансування його закупки. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в ефірі телемарафону єдиних новин, повідомляє офіційний сайт політсили.

«У нас є два джерела отримання газу. Перший – це власний видобуток. Оскільки споживання газу в країні впало на 40-50%, то видобуток є більшим, ніж споживання. Тож український газ закачують у підземні сховища і використають взимку», – пояснив голова профільного комітету.

Другим джерелом, за його словами, є імпорт газу. Це європейський газ або скраплений газ з США та Азії, який приходить на європейські LNG-термінали й далі постачається в Україну.

Кошти на закупівлю надходитимуть з кількох джерел. Перш за все, це тарифи на споживання газу. Частина з них йде на придбання блакитного палива. Також у парламенті є законопроєкти, які передбачають формування фінансового ресурсу з держбюджету для закупівлі газу. Крім того, Україна розраховує на підтримку міжнародних партнерів.

«Це може бути міжнародна донорська програма та запозичення. Зараз «Нафтогаз» веде перемовини з американськими компаніями і європейськими інституціями про надання фінансування. По всіх напрямках триває робота. Хоча опалювальний сезон прогнозується складним, але ми робимо все, щоб у кожного українця було світло та тепло», – запевнив Герус.