голос рідного краю

Данило Гетманцев: План відновлення України презентують через шість тижнів

Робочі групи вже напрацьовують план відновлення країни після війни та шляхи його фінансування. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час ефіру телемарафону єдиних новин, повідомляє офіційний сайт партії.

«У нас було засідання перших робочих груп в межах Національної ради з відновлення України від наслідків війни. Завданням Нацради є розробка так званого «плану Маршала» – це життєдіяльність країни у воєнний час і відразу після припинення бойових дій та відновлення країни у десятирічній часовій перспективі. План маємо розробити протягом шести тижнів, представити Президенту і донорам, які найближчим часом також долучаться до його розробки», – сказав Гетманцев.

Він пояснив, що для фінансування відбудови країни створять окремий фонд, зараз тривають дискусії, як саме він має бути створений. Але, за переконанням голови профільного комітету, фінансові донори мають управляти ним разом з українською стороною, це забезпечить прозорість витрат.

За словами Гетманцева, зараз фактично розробляють план перезавантаження країни й формування нової держави з урахуванням двох великих рамок.

«Перша – це воєнна загроза, у якій ми будемо існувати. Ми маємо агресивного сусіда і маємо змиритися з тим, що існуватимемо у форматі держави Ізраїль, як країна-фортеця на кордоні європейського світу», – вважає депутат.

Ще однією важливою складовою відновлення України він називає інтеграцію до Євросоюзу.

«Статус кандидата на вступ до ЄС маємо отримати вже влітку. Нам потрібно провести реструктуризацію економіки, вплести її до економіки ЄС, отримати європейські ринки для збуту своїх товарів – не сировинних, як зараз, а промислових. В цьому буде розвиток нашої країни», – підсумував Гетманцев.