голос рідного краю

Росія усно прийняла всі пропозиції крім Криму: нові подробиці перемовин від Арахамії

Російська делегація вже усно заявила, що не заперечує проти пропозицій України, озвучених на двосторонніх переговорах у Стамбулі, за винятком питання Криму. Про це повідомив член української делегації, глава фракції партії Слуга народу у Верховній Раді Давид Арахамія в ефірі загальнонаціонального марафону. Про це повідомляють Ліга. Новини.

За словами Арахамії, очікується письмове підтвердження РФ про готовність далі працювати за озвученими Україною пропозиціями, і зараз опрацьовуються юридичні питання.

Також Арахамія розповів, що російська сторона підтвердила, що драфти документів вже достатньо напрацьовані для того, щоб організувати безпосередню консультацію між президентом Володимиром Зеленським та російським диктатором Володимиром Путіним. Він зазначив, що вчора президент Туреччини Реджеп Ердоган телефонував до Путіна, і той нібито висловив готовність до організації такої зустрічі. Арахамія наголосив, що про дату та місце поки що говорити рано, але ймовірно це буде Стамбул або Анкара.

За словами Арахамії, для України важливо, щоб гарантами безпеки стали Китай, Росія, США, Франція, Туреччина та Велика Британія. Інші країни, як зазначив Арахамія, можуть приєднатися до договору в повному обсязі або частково. Офіційно вже погодилися на так званий аналог п’ятої статті НАТО для України такі держави як Туреччина, Німеччина та Італія. Продовжуються переговори зі США та Великобританією.

Арахамія також розповів, що буде, якщо українці на референдумі після виведення російських військ не проголосують за нейтральний статус та відмову від курсу в НАТО. За його словами, у такому разі можливо ми повернемось у стан війни, або розпочнуться нові переговори з іншими пропозиціями.