голос рідного краю

Біженців та гуманітарку перевозили на човнах: як голова Димерщини рятував громаду від окупантів

Після тимчасової окупації Димерської громади, Володимир Підкурганний та ще декілька місцевих мешканців одразу самоорганізувалися та налагодили «гуманітарку» — це дозволило мешканцям Козаровичів, Димера, Демидова, Толокуні та інших навколишніх сіл пережити російську навалу із меншими втратами. Очільник громади розповідає, що вдалося знайти кілька великих човнів, якими перевозили на окуповані території продукти, а назад — вивозили людей. Так вдалося врятувати близько 600 місцевих. Про це повідомляє Слідство.Інфо.

“Гуманітаркою допомагали, також допомагали гуманітарними коридорами для виходу людей. Це спрацювало і люди вийшли. Однак, з урахуванням специфіки, користувалися не цим переїздом, а іншим переходом, через Демидів, Демидівський міст. Там вже організовано зустрічали люди, кому була потрібна допомога — її надавали. Везли на вокзал чи у Вишгород”, – зазначає Підкурганний.

За словами голови, окупанти схиляли його до співпраці, тому чоловікові довелося покинути територію громади. Допомогли місцеві, які надали човен. Нині Підкруганний приймає активну участь у відновленні життєддіяльності громади – відновлюється інфраструктура, на черзі – енергопостачання.