голос рідного краю

Загроза з боку Білорусі є, але навряд чи Лукашенко наважиться на введення військ, – Веніславський

Політична еліта Білорусі всіляко уникає виконання вимог Путіна про введення своїх військ на територію України. Зокрема сам Олександр Лукашенко розуміє, що це стане кінцем його правління. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив член Комітету ВР з питань нацбезпеки Федір Веніславський. Він зазначив, що введення білоруських військ може кардинально змінити співвідношення сил між Україною та Росією.

За його словами, це може статися через те, що досі невідомо на чий бік стануть більшість білоруських військовослужбовців. Тим паче, що білоруси дружньою ставляться до українців. Ба більше, опозиція Білорусі значно потужніша й має більшу мужність та потенціал, ніж у Росії.

Як зауважив Веніславський, це все добре усвідомлює самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Саме тому він досі не набрався сміливості, аби піти на такий крок.

“Загроза з боку Білорусі існує, але навряд Лукашенко наважиться на введення військ на територію України. Він розуміє, чим це завершиться й для збройних сил Білорусі (якщо вони справді воюватимуть проти України), і для його політичного режиму”,– заявив Веніславський.

На його переконання, загроза ще не досягла критичного рівня. Крім того, Веніславський підкреслив, що в білоруському суспільстві на відміну від російського немає тотального зомбування протягом останніх 20 років, про те, що в Україні живуть нацисти.