голос рідного краю

За поширення інформації про позиції українських військ можуть запровадити кримінальну відповідальність

В Україні хочуть запровадити кримінальну відповідальність за поширення інформації про переміщення та позиції українських військ під час воєнного стану. Адже це наражає ЗСУ та людей на небезпеку. Такого рішення дійшли у Комітеті з питань правоохоронної діяльності, передає 24 канал.

Зокрема, там пропонують запровадити кримінальну відповідальність за:

  • Незаконне використання гуманітарної допомоги чи благодійних пожертв.
  • Продаж таких товарів загальною вартістю від 620 тисяч гривень або інше їх використання з метою отримання прибутку є злочином. У воєнний час буде каратися позбавленням волі від 5 до 7 років.
  • Несанкціоноване розповсюдження інформації про позиції військових.

Зокрема, про направлення та переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, а також рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За розповсюдження такої інформації загрожує від 5 до 8 років ув’язнення. Водночас для організованої групи чи з корисливих мотивів – від 8 до 12 років ув’язнення.

“Взагалі нічого не фотографуйте, що стосується військової техніки. Будьте уважні та обережні, так ми швидше здобудемо перемогу”,– написав Андрій Осадчук.

Наразі рішення остаточно мають погодити голови депутатських фракцій і груп та керівництво Парламенту.