голос рідного краю

Війська РФ можуть підняти радіоактивний пил з ЧАЕС: у Генштабі повідомили про потенційну загрозу

Російські війська продовжують транспортувати і зберігати значну кількість боєприпасів біля Чорнобильської атомної електростанції. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України, передає Gazeta.ua.

“Відзначається продовження мілітаризації російськими окупаційними військами зони відчуження Чорнобильської АЕС. Це серйозно підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над четвертим енергоблоком станції після її вибуху в 1986 році. Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу і зараження ним не лише України, але й інших країн Європи. Окупаційні війська РФ ігнорують загрози”, – повідомили у Генштабі.

Десятки тон реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії, мінометних боєприпасів щодня транспортують підрозділи Східного воєнного округу армії РФ з бази тилового забезпечення, що розгорнута в Наровлянському районі Гомельської області Білорусі. Транспортний коридор загарбників проходить через місто Прип’ять і в кількох сотнях метрів від ізоляційних споруд атомної станції. Подальше зберігання боєприпасів здійснюється в сусідньому до Прип’яті місті Чорнобиль, що також знаходиться на незначній відстані від АЕС. У Чорнобилі окупанти розгорнули тимчасовий пункт управління угрупуванням військ Східного воєнного округу, а також командний пункт 38-ї окремої мотострілецької бригади.