голос рідного краю

В Україні зміняться правила для депозитів та кредитів: чого очікувати

На період дії в Україні військового стану ліміт суми гарантування депозитів буде скасовано. Це означає, що у разі банкрутства банку його вкладники отримають 100% своїх внесків. Про це заявив президент країни Володимир Зеленський, повідомляє Сьогодні.

Крім цього, для стимулювання української економіки буде запроваджено безпроцентне кредитування бізнесу та скорочено кількість ліцензій. Після ініціювання цієї процедури президентом, її мають підтримати та здійснити Верховна Рада, Нацбанк та Кабмін.

“Я доручив знайти таку законодавчу можливість, щоб держава гарантувала 100% вкладів в українських банках. 100%. Не частина, як зараз, як завжди, а повністю. Весь депозит. У будь-якому банку нашої держави. Щоб люди не втратили гроші і не боялися цього за жодних обставин”, – сказав президент.

Кредити та ліцензії для бізнесу

За словами Зеленського, кредити для бізнесу під 0% будуть запроваджені на базі держпрограми кредитування підприємців. “5-7-9%”.

Пільги діятимуть до моменту скасування в Україні військового стану та ще місяць після цього. Після закінчення цього терміну діятиме мінімальна ставка у 5%, а загальний обсяг кредиту може сягати 60 млн гривень.

Щодо ліцензій, то Кабмін, за словами президента, найближчим часом ухвалить рішення про масштабне скорочення регулювання бізнесу. З 600 видів дозволів та ліцензій залишаться тільки 20 обов’язкових , тих, що скасувати неможливо.