голос рідного краю

У Києві шахраї незаконно привласнили творчу майстерню в центрі міста

Шевченківська окружна прокуратура Києва вимагає через суд повернути громаді міста творчу майстерню на Бехтеревському провулку вартістю майже шість мільйонів гривень. Про це повідомляє Вечірній Київ.

Приміщення в історичному центрі столиці площею 84,4 квадратних метрів перебувало в комунальній власності та надавалось в оренду заслуженому діячу мистецтв України Олексію Левченку — художникові-постановнику державного підприємства «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка».

Після його смерті у 2020 році творчу майстерню мали повернуті київській громаді. Втім, як розповіли у столичній прокуратурі, на підставі уявних правовстановлюючих документів приміщення перейшло у власність фізичній особі, після чого нерухомість подарували іншому громадянину.

Тому правоохоронці заявили позов про скасування рішень державних реєстраторів, держреєстрації та визнання недійсним договору дарування майстерні. Водночас за фактом шахрайського заволодіння майном комунальної власності триває досудове розслідування.

Раніше Шевченківська окружна прокуратура Києва звернулась до суду з позовом про скасування державної реєстрації права власності на відселений будинок на вулиці В’ячеслава Чорновола вартістю понад 225 мільйонів гривень. Комунальне майно шахраї «переписали» на приватне товариство.