голос рідного краю

Шахрайство на 2,5 млн: у Білій Церкві спритні ділки прибрали до рук державні землі

П’ять мешканців Київщини вчинили шахрайство з державними землями на території Білої Церкви на понад 2,5 млн грн. Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина”.

Білоцерківська окружна прокуратура повідомила про підозру двом посадовцям землевпорядної організації, приватному архітектору та ще двом громадянам за фактами шахрайства в особливо великих розмірах із використанням підроблених офіційних документів (ч.ч. 3,5ст. 27 ч. 4 ст. 190, ч.ч. 3,5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України). Слідством встановлено, що двоє чоловіків, залучившись допомогою посадових осіб землевпорядної організації, використовуючи підроблені документи, зокрема рішення сесій міської ради та технічну документацію, незаконно оформлювали право приватної власності на земельні ділянки в місті Біла Церква.

Загалом через дії всіх підозрюваних із державної та комунальної власності незаконно вибули 3 земельні ділянки загальною площею 0,7 га. Збитки оцінюються у понад 2,5 млн грн. Зазначимо, що один із підозрюваних отримав 18 тис доларів США від двох громадян за незаконне переоформлення земель у їхню приватну власність. Інший підозрюваний намагався оформити право приватної власності на ще дві земельні ділянки комунальної форми власності в місті Біла Церква.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Білоцерківського райуправління ГУ Нацполіції в Київській області. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.