голос рідного краю

Колишньому судді Чаусу змінили запобіжний захід на заставу

Екс-судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу змінили запобіжний захід на заставу. Про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції.

“Судді Вищого антикорупційного суду Євген Крук, Олексій Кравчук та Інна Білоус призначили обвинуваченому в корупції екс-судді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу 717 900 гривень застави”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у серпні 2016 року Миколу Чауса затримали за підозрою в отриманні хабаря в 150 тис. дол. Але заарештувати його не змогли, оскільки він утік до Молдови. Його оголосили в національний, а потім — у міжнародний розшук.

У квітні 2021 року Чауса викрали в Кишиневі. Перед цим суд розблокував його екстрадицію до України.

30 липня Микола Чаус знайшовся у Вінницькій області. У Національному антикорупційному бюро, яке розшукувало Чауса в справі про хабарництво, заявили, що правоохоронці затримали його, але з детективами ніхто не зв’язувався для того, щоб передати підозрюваного. Згодом у ЗМІ з’явилася інформація, що Чауса затримали співробітники Служби безпеки України й привезли до Києва. У НАБУ також підтвердили цю інформацію та опублікували відео з “гонитвою” за автомобілями СБУ. У бюро стверджують, що в одному з автомобілів був Чаус.

3 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України в лікарні “Феофанія” затримали екс-суддю Дніпровського райсуду Києва, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди.

А вже 4 серпня Вищий антикорупційний суд відправив Чауса під цілодобовий домашній арешт.