голос рідного краю

Боррель заявив, що РФ не винна у високих цінах на газ у Європі

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що не бачить провини Росії у високих цінах на газ на європейських ринках, передає “Дождь“.

Боррель зазначив, що високі ціни сформувалися через кілька факторів.

“Звичайно ж, ми не можемо звинувачувати Росію в зростанні цін на газ. Це наслідки об’єднання відразу декількох факторів. По-перше, відновлення економіки багато в чому підштовхнуло попит, а по-друге, зима не була особливо прихильна до виробництва відновлюваних енергоресурсів. Ці літо й зима були безвітряними, а значить, виробництво відновлюваних енергоресурсів скоротилося. Кілька атомних реакторів у Європі були відправлені на технічне обслуговування, тому їхня продуктивність також знизилася”, — заявив Боррель.

Водночас він підкреслив, що Росія могла б “внести свою лепту”, щоб збалансувати ринок, але не зробила цього.

Боррель також розповів про ставлення до газопроводу “Північний потік – 2”. За його словами, у Єврокомісії немає повноважень, щоб зупинити запуск газопроводу. Проте це буде складно робити в разі ескалації ситуації в Україні.

“Ви легко можете здогадатися: якщо щось серйозне станеться в Україні й це може бути, припустимо, як ви сказали, війна, але не обов’язково війна, це може бути просто якась тривожна ситуація – в будь-якому випадку стимулу для запуску “Північного потоку – 2″ не буде”, — заявив Боррель.