голос рідного краю

Активісти вимагають від Нацполіції розслідувати дії депутата Київради від “слуг” проти свободи зборів громадян

У п’ятницю, 18 лютого, активісти ГО “Спортсмени за майбутнє України” звернулися до Нацполіції Києва з заявою про те, що депутатка Київради від “Слуги народу” Євгенія Кулеба перешкоджає законній діяльності громадської організації. Раніше стало відомо, що під час засідання екологічної комісії міськради було зачитано прохання Кулеби звернутися до поліції через пікетування активістами місць, де вона офіційно зареєстрована.

15 лютого, активісти ГО “Спортсмени за майбутнє України” подали до НАБУ заяву з вимогою допитати Кулебу у справі про хабар її колеги та однопартійця Владислава Трубіцина. Протестувальники вважають, що депутатці було чудово відомо про всі його незаконні оборудки.

В той же день відбувалося засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики, на якому однопартійці Кулеби за її проханням ухвалили рішення про звернення до поліції за фактом пікетування активістами ГО мешкань, де вона офіційно зареєстрована. Зауважимо, що сама пані Євгенія на цьому засіданні була відсутня. Чи була вона взагалі в Україні в час, коли інші громадяни готувалися до відсічі агресору, невідомо.

Хай там як, активісти вважають, що Кулеба, яка обіймає офіційну посаду в екологічній комісії, фактично з використанням службового становища намагається перешкодити діяльності громадської організації. А, отже, її дії можуть підпадати під статтю 170 ККУ – “перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій”.

Активіст ГО “Спортсмени за майбутнє України” Олексій пояснив кореспонденту ASPI news: “Сьогодні ми прийшли подати до Нацполіції Києва заяву на вчинення Євгенією Кулебою дій, що підпадають під статті кримінального кодексу: 170-ту (перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій), 340-ву (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) та 364-ту (зловживання владою або службовим становищем). Кулеба, яку ми вже тиждень розшукуємо, щоб поставити декілька питань про походження її статків, вирішила, що вона може безкарно грабувати українців та паралельно фабрикувати кримінальні справи проти нас – киян, патріотів, молодих спортсменів. Замість єднати громадян та розробляти закони для захисту столиці від російської агресії, вони займаються залякуванням патріотів. Ще раз підкреслюємо – ми мирна молодь, діємо у межах Конституції України. Ми офіційно подали заявки про проведення акцій, попередили, коли й куди будемо йти. На кожному пікеті були присутні працівники правоохоронних органів. А останні акції, з огляду на нелегкий для країни час, ми взагалі вирішили масово не проводити, щоб не дати шансу ворогу та таким, як Євгенія Кулеба, лити на нас бруд!”

Активіст ГО “Спортсмени за майбутнє України” Святослав додав: “Ми закликаємо журналістів провести розслідування щодо статків Євгенії Кулеби. Ми доведемо справу до логічного кінця. Такого не буде, як з її однопартійцем Трубіциним, котрий вийшовши під заставу в 14,88 мільйона гривень та сказав, що його підставили, а гроші внесла його дружина! Ми здогадуємося, звідки в неї такі гроші. Вся країна бачила, як Трубіцину давали хабар у 1,26 мільйона гривень, а тепер він з себе робить жертву політичних переслідувань. Від кого?! Виборці ставлять Кулебі незручні питання, а вона у відповідь пише заяву у поліцію, щоб пресувати активістів. Зауважте, сама вона неодноразово брала участь в незаконних акціях, нищила чужу приватну власність! Інвестори вже не бажають мати нічого спільного з Києвом та її депутатами. Ніхто не буде вкладати кошти в нашу столицю, де організовані злочинні угрупування на чолі з такими як Євгенія Кулеба, прикриваючись екологію, просто нищать чиєсь майно та вимагають потім хабарі через свої ручні громадські організації або, навіть, бандитів-тітушок. Це злочин проти економіки Києва та України, тому наступну акцію проведемо під Офісом генпрокурора, а потім й до президента дійдемо! Розуміємо, що Кулеба депутатка з міцними корумпованими зв’язками, й поліція навряд нам допоможе. Та ми налаштовані добиватися справедливості й у європейських судах. Закликаємо підтримати нас чесних депутатів Київради, бо завтра Кулеба зі своїми тітушками буде ламати двері вашої квартири, волаючи, що ви забруднюєте повітря!”