голос рідного краю

Зеленський вдруге з початку року зідзвонився з Байденом: Головне із розмови

Президент України Володимир Зеленський вчора ввечері, 27 січня, провів другу з початку року телефонну розмову з президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з повідомленням, український очільник висловив подяку американському колезі за міцну та непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, а також за лідерство США в мобілізації світової спільноти для стримування агресії з боку Російської Федерації.

Крім того, Зеленський виокремив питання оборонної летальної зброї та висловив сподівання на здійснення Штатами подальших кроків щодо посилення оборонної взаємодії та зміцнення оборонної спроможності України.

Також, під час розмови президент України наголосив на важливості підтримки економічної та фінансової стабільності. Зокрема, сторони обговорили конкретні кроки з боку США щодо збільшення фінансової підтримки України – як на двосторонній основі, так і шляхом залучення міжнародних фінансових організацій.

Своєю чергою, президент США Джо Байден привітав досягнуті домовленості під час зустрічі політичних радників “нормандської четвірки” щодо безумовного повернення до режиму припинення вогню, а Володимир Зеленський відзначив готовність України до проведення зустрічі в “нормандському форматі” на рівні лідерів у найближчому майбутньому.

Лідери України та США також обговорили скоординовані дипломатичні зусилля щодо європейської безпеки. Байден зі свого боку підтвердив принцип: “Нічого про Україну без України”.