голос рідного краю

За кібератакою на державні сайти стоїть Росія: у Мінцифри назвали основну мету Кремля

За кібератакою на українські урядові сайти стоїть Росія, метою якої було посіяти паніку та викликати в українців недовіру до своєї держави. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації у Telegram.

“За інформацією Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, наразі всі докази вказують на те, що за кібератакою стоїть Росія. Москва продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторах”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначають, що метою Росії було не лише залякати суспільство, а й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку громадян.

“Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про “злив” персональних даних українців”, – вважають у відомстві.

У міністерстві закликали українців не піддаватися паніці.

“Усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року”, – підкреслили у Мінцифри.