голос рідного краю

У Німеччині заявили, що Україні не вдасться повернути тимчасово окупований Крим. МЗС вимагає спростування

Голова ВМС Німеччини, віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах заявив, що Україні не вдасться повернути тимчасово окупований Крим. Відповідну заяву він зробив під час виступу на конференції Індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара.

“Щодо того, що сталося в Україні. Кримський острів втрачений, і він ніколи не повернеться. Це факт”, – сказав Шенбах.

При цьому він зазначив, що мета Путіна – не “маленька смужка української землі”, а розкол Євросоюзу та відновлення поваги, “якої він, ймовірно, навіть заслуговує”.

“Росія – стара країна, Росія – важлива країна… Нам потрібна Росія. Це велика країна, але ця країна не є демократією, на наш погляд… Звичайно, ми не можемо погодитися з тим, що робить Росія і в Чечні, і в інших точках, ситуація в яких мала б бути вирішена. І так, це також стосується того, що сталося в Україні”, – сказав голова ВМС Німеччини.

МЗС України вважає категорично неприйнятними висловлювання командувача Військово-морських сил Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха. Про це повідомив речник відомства Олег Ніколенко, передає “Укрінформ”.

“Кримський півострів може бути втрачений лише в уяві німецького віцеадмірала. Крим неодмінно повернеться завдяки наполегливим зусиллям України та її партнерів, які виявлятимуть рішучість у протидії державі-агресору. У зв’язку з цим потребує роз’яснення з боку німецького уряду, як слова командувача ВМС корелюються з послідовною підтримкою Німеччиною “Кримської платформи”, – зазначив Ніколенко.

Він додав, що в МЗС були “особливо здивовані почути сентименти пана Шенбаха про необхідність відновлення діалогу з Росією”.

Ніколенко також привернув увагу до того, що на території самої Німеччини російські спецслужби знищують політичних опонентів, проводять дезінформаційні кампанії та намагаються втручатися у внутрішні справи.

“Навіть намагання зрозуміти Путіна з боку командувача ВМС Німеччини повинно мати свої моральні, політичні та безпекові межі. У цьому випадку ці межі грубо порушені. Вимагаємо публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини, які підважують суверенітет та територіальну цілісність України й підривають зусилля з деескалації безпекової ситуації у Європі”, – заявив речник МЗС.