голос рідного краю

У Києві можуть повернути спецперепустки на громадський транспорт: названо умову

У Києві затвердили порядок роботи інформаційно-телекомунікаційної системи управління спеціальними перепустками “Карантин”, який передбачає можливість введення перепусток на громадський транспорт у разі запровадження у місті жорстких обмежень. Про це повідомляє Прямий.

Про це йдеться у рішенні київського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Згідно з документом, порядок може діяти на час обмежувальних заходів, встановлених для “червоної” зони адаптивного карантину. Тобто, спецперепустки можуть запровадити, якщо Київ повернеться до зони з найжорсткішими карантинними заходами.
При цьому введення спецперепусток не буде автоматичним, для цього потрібне окреме рішення Київської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про переведення громадського транспорту в режим спеціальних перевезень.

Спеціальні перепустки діятимуть на існуючих транспортних або соціальних (у випадку з пільговиками) картах. При цьому роботодавці мають зареєструватися на сайті системи “Карантин”, подати заявки з інформацією про ПІБ своїх працівників і номери їх транспортних або соціальних карт.

Зазначається, що поповнення цих карт буде працювати в звичайному режимі. Також власникам спеціальних перепусток забороняється передавати свої транспортні карти іншим особам.

Документ передбачає, що інші електронні квитки, які не є носіями спецперепусток, будуть деактивовані на час “червоної” зони. Також не будуть працювати електронні квитки у вигляді QR-кодів, в тому числі й на паперовому носії.