голос рідного краю

Росія планує створення уряду в Україні під керівництвом Мураєва — МЗС Британії

Після військового вторгнення в Україну Росія внаслідок окупації частини територій планує встановити в Україні проросійський режим, який може очолити колишній нардеп Євгеній Мураєв. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Великобританії.

“У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд прагне поставити у Києві проросійського лідера, розглядаючи можливість вторгнення та окупації України. Як потенційний кандидат розглядається колишній народний депутат України Євгеній Мураєв”, — йдеться у заяві відомства.

Крім того, МЗС Великої Британії зазначає, що має інформацію про те, що російські спецслужби підтримують звʼязки з багатьма колишніми українськими політиками, зокрема: експремʼєр-міністром Миколою Азаровим, першим віцепремʼєр-міністром (з 2012 по 2014 рік) Сергієм Арбузовим, ексглавою Адміністрації президента Януковича Андрієм Клюєвим та колишнім заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Володимиром Сівковичем.

“Деякі з них мають контакти з російськими розвідниками, які зараз беруть участь у плануванні нападу на Україну”, — переконують у британському МЗС.

Водночас міністерка закордонних справ Ліз Трасс додала, що опублікована сьогодні інформація “проливає світло на масштаби російської діяльності, спрямованої на підрив України, та дає уявлення про мислення Кремля”.Трасс закликала Росію знизити ескалацію та попередила про наслідки за можливе вторгнення в Україну.