голос рідного краю

Порошенко закликав країни НАТО брати приклад з Великої Британії та США і дати Україні зброю

П’ятий Президент Петро Порошенко закликав інших членів НАТО брати приклад з британських та американських партнерів та забезпечити Україну озброєнням на тлі загрози військового вторгнення Російської Федерації.

Про це пише британське видання The Times у статті “Україна “повинна поводитися як Черчилль, щоб протистояти Росії”, каже колишній Президент”. Автор статті Ентоні Ллойд нагадує, що Порошенко очолював Україну під час її найгірших років війни з Росією.

“Путін сприймає себе між імператором та Богом”, сказав Порошенко The Times у Києві.

“Він думає, що може робити все, що хоче. Він хоче відтворити “другу версію” Радянського Союзу, в якому Україна є лише частиною пазлу, без якої не може існувати мапа”.

Пропонуючи поради адміністрації президента Зеленського, як краще підготувати народ до війни, Порошенко виділив Великобританію, як одну з провідних союзників України, і закликав роздроблену політичну еліту його країни наслідувати приклад коаліції воєнного часу Черчилля.

“Зеленський – мій опонент, але Путін – ворог України. Я готовий підставити плече уряду та Президенту, щоб підтримати Україну”, – пояснив Порошенко.

Британське видання констатує, що за врядування Зеленського Україна виглядає дуже погано підготовленою до війни. Попри щотижневі зростання чисельності російських військ на півночі та сході України – нині на місцях зосереджені близько 70 батальйонних тактичних груп загальною чисельністю понад 127 000 солдатів – та формування російських військово-морських сил на півдні, є мізерні свідчення широкомасштабної цивільної підготовки до конфлікту.

Попри нещодавні поставки легкої протитанкової зброї та протитанкових ракетних комплексів “Джавелін”, які Великобританія та США передали Україні, Порошенко відзначив значні прогалини у військовій та цивільній підготовці своєї країни.

За його словами, армія, як і раніше, отримує низьку заробітну плату, сили територіальної оборони не підготовлені, а стратегічний резерв збройних сил небоєздатний. Порошенко наголошує – постачання союзниками оборонної зброї в Україну може змінити ціну можливого вторгнення для Росії.

“Маючи унікальний досвід з 2014 року, я можу сказати, що українські солдати можуть творити дива”, – сказав він.

“Їх краще забезпечити негайно, аніж потім. У 2022 році всі розуміють, що в цій ситуації вони інвестують у свою власну безпеку, а не лише безпеку України. Ніхто не знає де далі можуть з’явитися російські війська. Гельсінкі, Швеція, Норвегія, Балтика, Україна, Польща, Румунія. Так Путін перевіряє слабкість Заходу. Найкраща відповідь – показати, що Захід сильний і єдиний”, – резюмує Петро Порошенко.