голос рідного краю

Польща очікує до мільйона біженців у разі війни в Україні

Віце-міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацєй Вонсік вважає, що в разі війни на кордоні з Польщею можна чекати до мільйона біженців із України. Про це повідомляє Польське радіо.

“Якщо в Україні дійде до війни, ми повинні враховувати наплив справжніх біженців. Люди, які тікають від вогню, люди, які тікають від смерті, які тікають від звірств війни”, – сказав Вонсік.

За його словами, є кілька сценаріїв, і Польща має бути готовою до будь-якого. “Можливо, втіляться більш позитивні й не такі радикальні сценарії, але ми повинні бути готові до чорного сценарію, і вже деякий час МВС вживає заходів, щоб ми були готові до приходу цієї хвилі навіть мільйона людей, які при цьому найрадикальнішому елементі можуть з’явитися на нашому східному кордоні”, – сказав Вонсік.

Він додав, що нині йдеться про підготовку переходів, медичне обслуговування, проживання та харчування. “Відповідно до Женевської конвенції, ці люди будуть під захистом Польщі, і ми не будемо від цього дистанціюватися. Там, де насправді є біженці, ми повинні їм допомогти, таке міжнародне право, але це також правила співіснування цивілізованих людей, принципи європейської та християнської культури. Ми не втечемо від цього і не будемо від цього захищатися”, – сказав заступник глави МВС.

Ситуацію із загостренням навколо України обговорювали і на Раді нацбезпеки у Польщі. Президент Анджей Дуда заявив, що наразі прямої військової загрози Польщі немає.