голос рідного краю

Підозра у держзраді: Прокурор відкликав із суду клопотання про арешт Порошенка

Прокурор відкликав з Печерського райсуду Києва клопотання про застосування щодо підозрюваного п’ятого президента Петра Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У Державному бюро розслідувань, попри рішення суду, це заперечують. Про це йшлося на сайті ДБР та в ухвалі Печерського райсуду.

Як зазначається, до суду надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління ДБР Максима Дзвоника про застосування щодо Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Однак, до початку розгляду клопотання прокурор подав заяву про повернення клопотання “для доопрацювання”.

При цьому слідчий суддя, дослідивши матеріали провадження та заяву прокурора про повернення клопотання, зробив висновок, що Кримінальним процесуальним законодавством не передбачено повернення клопотання за заявою слідчого/прокурора.

Водночас, він вирішив виходити з принципу диспозитивності кримінального провадження (диспозитивність полягає у вільному використанні сторонами кримінального провадження своїх матеріальних і процесуальних прав – як то права представляти чи не представляти доказ, давати показання чи відмовитись від давання показань, заявляти клопотання чи ні– ред.) і вирішив повернути клопотання.

“Слідчий суддя ухвалив: повернути прокурору клопотання. Ухвала оскарженню не підлягає”, – наголосили у суді.

А в ДБР вирішили спростовувати повідомлення про відкликання клопотання.

“Державне бюро розслідувань наголошує, що оприлюднена сьогодні інформація про нібито відкликання з Печерського районного суду міста Києва 29 грудня 2021 року слідчим ДБР клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно п’ятого президента України не відповідає дійсності”, – йшлося в повідомленні.

Також там наголосили, що “вищевказана… інформація не відповідає дійсності, вказані процесуальні рішення не приймалися”.