голос рідного краю

Найближчим часом ціни на газ залишаться високими, – єврокомісар з енергетики

Найближчим часом ціни на газ залишаться високими. Про це заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, передає прес-центр ЄС. 

“У короткостроковій перспективі ми зіткнемося з незвично високими цінами на енергоносії, і ця тенденція посилюється геополітичною напруженістю”, – говорить Сімсон.

Зазначається, що в останні місяці світові ціни на газ досягли історичного максимуму, що надає непрямий вплив на ціни на енергоносії у Європі.

За словами єврокомісара, споживачі й підприємства по всьому ЄС щосили намагаються оплатити рахунки, а тому уряди втрутилися, щоб пом’якшити вплив незвично високих цін. Заходи містять у собі коригування оподаткування та мит, а також пряму підтримку, ваучери й інші заходи для надання короткострокової допомоги найбільш потерпілим. Ці дії, вжиті державами-членами для захисту споживачів, становлять понад 21 млрд євро.

“Хоча це значно пом’якшило вплив високих цін, цього недостатньо, щоб покласти край ситуації, що склалася, на яку, звичайно ж, впливає безліч факторів, у тому числі глобальних і геополітичних”, – сказала Сімсон.

Варто зауважити, що на зустрічі міністрів енергетики країн – членів ЄС зосередилися на безпеці поставок, оскільки наразі рівні запасів газу в ЄС значно нижчі, ніж зазвичай у цю пору року.

Єврокомісар Сімсон відзначила, що єдиним довгостроковим розв’язанням проблеми залежності від викопного палива і, отже, нестійких цін на енергоносії є завершення переходу до “зеленої” економіки.