голос рідного краю

МОЗ очікує зростання COVID-захворюваності у найближчі два тижні

Міністерство охорони здоров’я очікує зростання захворюваності на COVID-19 у найближчі два тижні. Про це повідомив очільник відомства Віктор Ляшко під час брифінгу.

“З досвіду інших країн, від початку зростання захворюваності до піку проходить близько одного місяця. Тому в найближчі два тижні ми прогнозовано очікуємо зростання кількості випадків інфікування коронавірусом”, – висловився міністр.

За його словами, наразі в лікарнях виділено 69 320 ліжкомісць, з яких 66 310 забезпечені киснем. За тиждень кількість ліжок збільшено на 4 400. При цьому в лікарнях виділено 4 414 ліжок, призначених для госпіталізації хворих дітей, за тиждень кількість таких ліжок збільшили на 751.

Ляшко додав, що попри високу інтенсивність циркуляції вірусу, країни з високим рівнем вакцинації мають порівняно менший рівень навантаження в стаціонарах і у відділеннях інтенсивної терапії, ніж під час попередніх хвиль. “Це підкреслює вплив вакцин проти COVID-19 на запобігання важким випадкам COVID-19 та смертям від нього. З огляду на ці дані ще раз звертаюсь із проханням захистити своє здоров’я, зробивши щеплення проти коронавірусної хвороби”, – сказав міністр.