голос рідного краю

Голови МЗС Франції й Німеччини відвідають Україну, зокрема лінію розмежування

Міністри закордонних справ Франції й Німеччини збираються відвідати Україну — лінію розмежування в Донецькій і Луганській областях зокрема. Про це під час пресконференції повідомив міністр у справах Європи й закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає Прямий.

“Європа докладе всіх зусиль у всіх форматах [для зменшення напруження], зокрема в Нормандському форматі, де Франція й Німеччина тиснутимуть для виконання Мінських угод. Ми з Анналеною Бербок (міністерка закордонних справ Німеччини — ред.) обговорили цю тему і погодилися невдовзі відвідати Україну. Я думаю, що пані Бербок відвідає Україну вже наступного понеділка. Ми, Франція і Німеччина, спільно відвідаємо лінію демаркації (лінію розмежування — ред.) і Київ. Як це зробив високий представник ЄС, під час візиту до України ми підтвердимо позицію Євросоюзу”, — сказав Ле Дріан.

За його словами, у Бресті завершилася зустріч європейських міністрів у форматі Gymnich, яка була присвячена врегулюванню напруження навколо України і європейській безпеці. Ле Дріан переконаний, що вона стала однією з найважливіших за всю політичну історію Європейського Союзу.

“Стосовно проблем Росії й України, я вчора побачив єдність усіх присутніх [міністрів]. По-перше, це було підтвердження рішучої й твердої позиції щодо будь-якої нової загрози для територіальної цілісності України… у межах зобов’язань, що були ухвалені під час Європейської Ради 16 грудня. Будь-яка нова військова агресія проти України матиме величезні й дуже важкі наслідки, і це було дуже чітко підтверджено всіма учасниками цієї зустрічі”, — зазначив міністр.

До Сенату США подали новий законопроєкт про санкції проти Росії й Путіна
Він додав, що європейські міністри були єдиними в потребі підтримувати діалог з Росією в разі її готовності до цього.

“Була також єдність навколо потреби продовжувати діалог з Росією, доки існують спільні теми для обговорення. Водночас зрозуміло, що ми не прийматимемо ультиматумів. Ми маємо чіткі зобов’язання щодо відстоювання спільної європейської позиції”, — наголосив французький урядовець.