голос рідного краю

ФРН не дозволила Великій Британії використовувати своє небо для перевезення військової допомоги Україні

У понеділок, 17 січня, літаки Британії з військовою допомогою для України змушені були облітати територію Німеччини та прямувати довшим шляхом. Це сталося у зв’язку з тим, що ФРН не дозволила використовувати своє небо для таких цілей.

Про це повідомляє UK Defence Journal.

“Два британських транспортних літаки C-17, що перевозили озброєння до України, були змушені облетіти повітряний простір Німеччини після того, як Німеччина відмовилася постачати оборонне озброєння Україні”, – пише видання.

17 січня в аеропорту “Бориспіль” здійснили посадку два транспортні літаки C-17a Globemaster III британських ВПС, які, ймовірно, доправили легкі протитанкові оборонні системи.

Водночас, згідно з трекінговою картою, британським літакам довелося летіти в обхід території Німеччини. Журналісти пов’язують таке ускладнення маршруту з тим, що Німеччина дотримується політики відмови від постачання зброї українській стороні.

Нагадаємо, в червні минулого року на той момент глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що його країна не стане постачати зброю для України, тому що це може знизити ефективність “нормандського формату”.