голос рідного краю

Байден обговорив методи стримування Росії з лідерами ЄС та НАТО

Президент США Джо Байден обговорив телефоном методи стримування Росії з європейськими лідерами.

Бесіда проходила по захищеному відеозв’язку 24 січня, повідомляє прес-служба Білого дому.

У телеконференції взяли участь голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, голова Європейської Ради Шарль Мішель, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, президент Польщі Анджей Дуда, і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

“Лідери також обговорили свої спільні зусилля щодо стримування подальшої російської агресії проти України, включаючи підготовку до створення для Росії масштабних наслідків і серйозних економічних витрат за такі дії, а також до зміцнення безпеки на східному фланзі НАТО. Вони зобов’язалися продовжувати тісні консультації з трансатлантичними союзниками і партнерами, в тому числі працювати з ЄС, НАТО і ОБСЄ і через них”, – йдеться у повідомленні.

Учасники переговорів підтвердили свою постійну стурбованість з приводу нарощування російської військової потужності біля кордонів України і висловили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Лідери США, ЄС і Великої Британії наголосили на своєму спільному прагненні до дипломатичного врегулювання нинішньої напруженості і розглянули нещодавні контакти з Росією у різних форматах.