голос рідного краю

З 6 грудня в Україні починають діяти нові правила карантинних обмежень: що зміниться

З понеділка, 6 грудня, в Україні набувають чинності нові правила карантинних обмежень у “червоній” та “жовтій” зонах. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Відзавтра на “жовтому” рівні зможуть працювати можуть лише ті громадські заклади, де всі співробітники мають принаймні одну дозу вакцини проти коронавірусу або чинний негативний тест чи сертифікат про одужання.

Відвідувати такі заклади дозволяється лише людям, які також отримали принаймні одну дозу вакцини. Окрім документа про вакцинацію, для відвідування закладу підійде і чинний негативний тест або сертифікат про одужання.

Раніше заклади мали можливість обирати формат роботи: не перевіряти COVID-документи, але дотримуватись обмежень жовтого рівня або перевіряти документи, але працювати без дотримання відповідних норм. Але з 6 грудня всі заклади мають перевіряти наявність “ковідних” документів як у співробітників, так і у відвідувачів.

Якщо на “жовтому” рівні епіднебезпеки можна використовувати документ про отримання однієї дози вакцини (жовтий COVID-сертифікат чи довідку 063-О), то в областях “червоної” зони діє лише документ про отримання повного курсу вакцинації (зелений COVID-сертифікат, міжнародне свідоцтво про вакцинацію).

Негативний тест чи сертифікат про одужання дозволяється використовувати на обох рівнях епіднебезпеки.

Крім того, з 6 грудня термін дії жовтого COVID-сертифіката буде зменшений до 30 днів. Раніше він становив 120 днів. Це означає, що на 31-й день сертифікат про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 не діятиме.

Правила для транспорту при жовтому та зеленому рівні однакові. Робота банків, АЗС, аптек, продовольчих магазинів не обмежується за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Як відомо, станом на 5 грудня в Україні у “жовтій” зоні адаптивного карантину через поширення коронавірусу перебуває чотири регіони: Кіровоградська, Тернопільська, Харківська і Чернівецька області. У “помаранчевій” – Закарпаття та Полтавщина. Решта областей перебувають у “червоній” зоні карантинних обмежень.