голос рідного краю

Янукович оскаржив в ОАСК постанову про його самоусунення з посади президента

Екс-президент України Віктор Янукович звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом до Верховної Ради. Він оскаржив у судовому порядку постанову Верховної Ради за 2014 рік про відсторонення від посади президента. Про це повідомила представник парламенту в Конституційному суді Ольга Совгиря на своїй сторінці в Facebook.

“В Окружному адміністративному суді Києва зареєстровано позов колишнього президента України В. Януковича до Верховної Ради України (справа 640/34786/21)”, – написала Совгиря.

Вона підкреслила, що згідно зі ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України справи про оскарження актів, дій або бездіяльності Верховної Ради підсудні Верховному суду як суду першої інстанції, а не ОАСК.

“У цьому позові заявлені позовні вимоги “про визнання відсутності компетенції встановлення факту самоусунення”, що може свідчити про штучну зміну підсудності цього позову шляхом маніпуляцій з формулюванням позовних вимог”, – зазначила Совгиря.

Нагадаємо, раніше прес-секретар колишнього президента України Віктора Януковича повідомив, що екс-президент звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), щоб оскаржити прийняте 22 лютого 2014 року Верховною Радою України постанову про його самоусунення з посади глави держави.