голос рідного краю

“Вагнергейт”: ексрозвідники розповіли про погрози з боку Офісу президента

Офіс президента України погрожував кримінальними переслідуваннями українським розвідникам, які причетні до спецоперації із затримання “вагнерівців”.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів учасник спецоперації, полковник Роман Червінський, звільнений у запас.

“Спочатку були погрози звільненнями, кримінальними провадженнями, які передавалися нібито з Офісу президента. Після наради в Офісі президента нам передавалися такі “посили” – “що ви будете притягнуті до відповідальності, ви маєте мовчати!”, – розповів він.
За його словами обговорення провалу спецоперації із затримання “вагнерівців” в суспільстві почалося завдяки ЗМІ. Він також зауважив, що їм пропонували публічно заявити, що ніякої спецоперації не було.

Були пропозиції (від ОП розвідникам ГУР. – Ред.) сказати, що операції не було. Саме у двадцятих числах лютого цього року ми були в керівників наших підрозділів, і вони це говорили прямим текстом, що “або мовчіть”… Взагалі намагалися переконати нас, мене особисто – ту людину, яка провела не менше 10 операцій – що це була російська операція. Мені було смішно, і тому я не мав бажання з ними про це говорити. І тому почалися погрози. Вони сказали, що вони анулюють наші паспорти, що вони почнуть кримінальні провадження.

Розвідник додав, що в нього є свідчення тиску влади на тих розвідників, які зберегли посади. Мовляв, хтось із владних кабінетів пропонував долучитися звільнених розвідників до наклепу офіцерів, включно з Червінським, які керували спецоперацією, або ж інакше їх звільнять чи будуть переслідувати.

На думку ексрозвідника, матеріали про проведення спецоперації були знищені та підроблені, аби приховати державну зраду серед вищого керівництва держави. Крім того, за його словами після публікації документів про зміст спецоперації на Facebook-сторінці журналістки Яніни Соколової, в ГУР звільнили майже всіх розвідників, причетних до розробки спецоперації.