голос рідного краю

Вадим Івченко: Влада не розуміє ризиків подвійного громадянства та електронних виборів

Можливість множинного громадянства для українців і анонсована вірогідність виборів «у смартфоні» цілком імовірно можуть зруйнувати засадничі ідеї існування нашої держави.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Сьогодні немає розуміння, навіщо запроваджувати множинне громадянство. Жодного пояснення від президента ми так і не почули. Впливає громадянство на можливість працювати в Україні, захищати територіальну цілісність або інвестувати? Швидше за все, це просто бажання додатково надати діаспорам по всьому світу (яких, до речі, навряд ми зможемо ділити на канадську чи казахську або російську!) голосувати», – підкреслив він.

Парламентар наголосив, що якими б не були запобіжники, це не допоможе уникнути спотворення вибору українців, які постійно живуть в країні.

«Чи потрібно зараз Україні подібне нововведення? Однозначно ні! Стоїть питання виживання держави. Нашої діаспори у світі, за даними з Вікіпедії, – 11-13 мільйонів громадян. Є діаспора і в Росії, Казахстані, деяких інших колишніх республіках СРСР, які перебувають під російським впливом. Є тимчасово окуповані території Донбасу… Чи готові ми до їхньої участі у виборах?» – риторично зауважив Вадим Івченко.

Також народний депутат звернув увагу на питання безпеки системи е-голосування – чи зможуть в країні створити таку захищену систему.

«Нагадаю, що ще в цьому році ми побачили, як на день «лягли» такі великі гіганти як Facebook, Instagram, WhatsApp. Як ми зможемо захистити свій вибір? Чи готова сьогодні держава, по-перше, викупити всі ці сервери, далі встановити найсильніший захист і поставити на захист наших виборів сотні, тисячі людей. Хоча, якщо проти нас працюватиме ціла країна зі своїми хакерами – ніякий захист не допоможе! А що влада робитиме в разі, якщо система не витримає? Оголошуватиме нові вибори? Як вона доводитиме їхню легітимність і чи не поставить хтось через деякий час під сумнів легітимність новообраного президента чи парламенту? Хочеться вірити, що президент усвідомлює всі можливі ризики», – підкреслив Вадим Івченко.