голос рідного краю

В Україні з 1 січня підвищать зарплати чиновникам

В Україні з 1 січня посадові оклади чиновників зростуть на 9%. Про це йдеться в проекті постанови, розміщеному на сайті Федерації профспілок України.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту постанови, мінімальний розмір посадового окладу не може бути менше ніж два розміри прожиткового мінімуму для працездатних громадян, встановленого законом. А оскільки прожитковий мінімум з 1 січня 2022 року становить 2481 гривню, фахівець державного органу отримуватиме не менше ніж 4962 гривні на місяць. Мінімальний посадовий оклад зросте на 9,3% (зараз – 4540 гривень).

Також постановою затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2022 році.

Так, наприклад, оклад керівників апарату Верховної Ради, секретаріату Кабінету міністрів, Офісу президента, апарату Ради національної безпеки та оборони України, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генерального прокурора, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення встановлено на рівні 41 300 гривень (зростання на 9,3%).

Керівники міністерств, центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом отримуватимуть 36 700 гривень (зростання на 9,2%).