голос рідного краю

В Україні показали перший військово-транспортний літак нового покоління: на що він здатний

Сьогодні, 28 грудня, державне підприємство “Антонов”, що входить до складу “Укроборонпром”, продемонструвало військово-транспортний літак Ан-178-100Р, призначений для проведення льотних сертифікаційних випробувань.

Про це повідомляє видання ArmyInform, передає Прямий.

У заходах з нагоди завершення будівництва та передачі на випробування цього літака взяли участь профільні урядовці та вище військове керівництво держави. Зазначається, що Ан-178-100Р — літак нового покоління, який створено на базі сучасних світових інформаційних технологій. Він оснащений сотнями електронних обчислювачів, що дозволяють інтегрувати всі системи та датчики літака, автоматизувати контроль їхньої працездатності та оптимізувати керування.

Військово-транспортний Ан-178-100Р може використовуватися для перевезення особового складу, доставлення озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

У програмі Ан-178-100Р беруть участь більше ніж 30 українських підприємств, які виготовили 177 видів комплектувальних виробів для цього літака. В обладнанні літака залучені також іноземні постачальники з країн Європи, США, Канади. У конструкцію літака внесено зміни з метою забезпечення функції десантування людей та вантажів, а також для виконання інших завдань Міністерства оборони України.

Побудова літаків для потреб ЗСУ здійснюється згідно з наміченими планами. Повністю завершено побудову планера першого з трьох замовлених літаків. 3 випередженням термінів складено фюзеляж, крило, хвостове оперення другого Ан-178-100P, розпочато складання планера цієї машини.

Основні об’єкти перевезення літака Ан-178-100Р:

  • матеріальні засоби, спеціальна техніка, матеріально-технічні засоби в стандартній тарі, а також на піддонах МIL-P-27443Е НСU-6E 88″x108″;
  • люди, що потребують медичної евакуації: 40 осіб на стандартних санітарних ношах, 38 осіб на бічних сидіннях у супроводі 4 медпрацівників;
  • люди загальною кількістю до 100 осіб.