голос рідного краю

Українські виробники молочки загрожують закрити заводи через “катастрофічні” ціни на газ

Українські виробники молочних продуктів загрожують закрити заводи через “катастрофічні” ціни на газ. Об’єднання “Союз молочних підприємств України” просить уряд встановити пільговий період для галузі. Про це йдеться на сайті об’єднання.

У повідомленні йдеться, що в січні 2021 року ціна газу становила 4,9 грн за кубометр, тоді як на січень 2022 року постачальники пропонують кубометр палива по 59-62 грн.

“У структурі власності виробництва молочних продуктів частка енергоносіїв становитиме понад 25%. Це призведе до глибокої економічної кризи молочної промисловості, яка і так переживає нелегкі часи… Поставки газу за даною ціною унеможливлять роботу молокопереробних підприємств і призведе до їх зупинки”, – йдеться у зверненні.

Там також підкреслюють, що “катастрофічне” зростання цін на газ з січня 2022 року загрожує зупинкою не тільки окремим підприємствам-виробникам молокопродуктів, а й усієї молочної галузі.

“Молокопереробні підприємства не можуть перекрити “космічні” тарифи на газ підвищенням відпускних цін на власну продукцію, адже купівельна спроможність населення знаходиться на низькому рівні. Крім того, торговельні мережі відмовляються перепідписувати нові договори, в яких передбачено значне зростання цін на молокопродукти”, — зазначають виробники.

Єдиним виходом в цьому випадку називається скорочення виробництва продукції. При цьому повідомляється, що ряд молокозаводів вже скоротили закупівлі молока-сировини у агрофірм.

В асоціації вважають, що запобігти такій загрозі і уникнути продовольчої кризи може дієве втручання держави, зокрема, встановлення пільгового тарифу в розмірі 32 тисяч грн за 1 тисячу кубометрів газу.