голос рідного краю

У Міноборони назвали кількість російських військових на кордоні з Україною

Кількість російських військ на кордоні з Україною та на тимчасово окупованих територіях оцінюється у 94,3 тисячі осіб.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков під час години запитань до уряду. Він також розповів про тактику, яку Росія використовувала в 2021 році.

У квітні та вересні цього року Росія стягувала до наших кордонів понад 50 батальйонів тактичних груп. Наразі навколо України та у тимчасово окупованому Криму у постійній готовності знаходяться 41 батальйонно-тактична група, з яких 33 на постійній основі, 8 – додатково перекинуто до Криму. Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації сьогодні оцінюється в 94,3 тис. осіб.

Очільник Міноборони також зазначив, що Росія впродовж року використовує тактику своєрідних “хвиль”. Зокрема, відбулася концентрація військ неподалік українського кордону. Потім особовий склад відводився до місць постійної дислокації, а техніка залишалася.

“Це дозволяє супротивникові скоротити час на розгортання”, – додав Резніков.

Міністр додав, що протягом минулого тижня відбулося посилення танками та бронетехнікою угруповань у Брянській та Смоленській областях Росії. За словами Резнікова, “у разі входження двох великих десантних кораблів Балтійського флоту з Середземного до Чорного моря, їх загальна кількість в регіоні збільшиться до 9”.

“Разом з катерами це дозволить противнику одночасно перекидати до трьох тисяч військових і до 250 одиниць бойової броньованої техніки. Це свідчить про збереження напруженості в Азово-Чорноморському регіоні”, – додав Резніков.