голос рідного краю

Субсидії, індексації пенсій та зарплати військовим та лікарям: Порошенко закликав владу виконати вимоги для людей у Держбюджеті

Чинна влада наразі живе серед примарних ілюзій. На це вказувала промова президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді 1 грудня. Він багато пообіцяв різним верствам населення, однак багато з цих обіцянок насправді не закладені у бюджет наступного року. Однак все одно влада має виконати ряд вимог, на які сподіваються люди.

Про це з трибуни парламенту заявив п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, трансляцію вів “Прямий”.

Він відчув прилив нових сил і “шахматних ідей”. Це так би класик сказав про вчорашній день. Якщо скористатися народною мудрістю, то “як ступнув, так і брехнув”. У посланні обіцяв, неначе у нього перший день президентства. А вже завершується третій рік і треба тримати звіт. Отже, в бюджеті немає й сліду від того, про що він говорив вчора. Ні витрат на економічні паспорти українців, ні тридцяти мільярдів на велику термомодернізацію. І взагалі таке враження, що ми живемо в різних країнах. Народ живе в умовах низької вакцинації, рекордної смертності, народженої в умовах недофінансування державного оборонного замовлення, неіндексації пенсій, неіндексації зарплат. Влада живе в примарному мареві ілюзій. Я хочу наголосити, що за підсумками року всі агенції переглядають у сторону зменшення ВВП.

Порошенко наголосив також на вимогах, на які сподіваються люди цього та наступного року. Перше – це субсидії. Необхідно захистити місцеві громади, допомогти місцевому самоврядуванню, а також дати субсидії людям.

“Треба хоча б виконувати закон про поетапне збільшення зарплат вчителів. Хоча б компенсувати індексацію”, – сказав Порошенко.