голос рідного краю

“Сьогодні закриті 5 каналів. Скільки завтра?” Сотні журналістів незаконно закритих медіа провели мітинг під ОП із закликом припинити вводити цензуру в Україні

Сотні журналістів п’яти телеканалів-112 Україна, NewsOne, ZiK, “Перший Незалежний” і UkrLive, З також видань “Страна. юа” і Sharij.net, які були незаконно закриті президентом Володимиром Зеленським провели масштабний мітинг під стінами офісу президента. Представники медіа вимагали від президента припинити незаконне переслідування незалежних ЗМІ і зупинити тотальне введення цензури в країні.

В руках журналісти тримали плакати з написами: “Зе-диктатура: закриті вже п’ять опозиційних каналів”, “це диктатура!

Зеленський закрив вже п’ять опозиційних каналів”, ” сьогодні закриті 5 каналів. Скільки завтра?” та інші.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів- “Перший Незалежний” і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п’ять телеканалів – 112 Україна, NewsOne, ZiK, “Перший Незалежний” і UkrLive.

Санкції передбачають, зокрема, заборону на використання радіочастот, блокування активів і ведення будь-якої діяльності в Україні. Вони введені на 5 років.

І “Перший Незалежний”, і UkrLive вже відреагували на указ президента Володимира Зеленського, заявивши, що українська влада в черговий раз довела, що бачить у вільних ЗМІ свого головного ворога і діятиме будь-якими методами для придушення свободи слова в Україні.

Журналісти мають намір оскаржити незаконне рішення про закриття каналу в судах. І, якщо українські суди під тиском офісу президента не скасують президентську цензуру, то Європейський суд з прав людини винесе справедливе рішення, яке боляче вдарить по всіх “цензорах” і “заборонятелях”.

Представники ЗМІ вже звернулися з відкритим листом до світової спільноти-європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій – з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні.

Лист від співробітників ЗМІ отримали: Міжнародна федерація журналістів, Міжнародний інститут преси, генсек ООН Антоніу Гуттериш, голова Європейської ради Шарль Мішель, глава Freedom House Майкл Абрамовіц, представник з питань ЗМІ в ОБСЄ Тереза Рібейро, тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, надзвичайний і повноважний посол Федеративної Республіки Німеччини Анти Фельдгузен, міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг, член Сенату Франції Жан-Луї Массон, міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес, міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, заступник голови підкомітету з прав людини Європейського Парламенту у закордонних справах Ханна Неймана, міністр закордонних справ Бельгії Софі Уілмс.

У свою чергу власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич зазначив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу “Перший Незалежний” після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні.

“Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі “Першого Незалежного” – навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. У жодній цивілізованій країні світу такого трапитися не могло. Подібне безпрецедентне знищення свободи слова воістину жахає. Це вкотре доводить, що владі немає діла до законів і Конституції України, вони роблять виключно те, чого самі хочуть, без оглядки на юридичні норми”, – сказав він.

Як повідомлялося, раніше на саміті Східного партнерства в Брюсселі підняли питання про позасудову розправу над опозиційними ЗМІ в Україні і зажадали від Володимира Зеленського скасувати безмежні санкції РНБО, якими заблокували мовлення трьох провідних інформаційних телевізійних каналів -“112 Україна”, NewsOne і ZIK, а також незаконно закритого без рішення суду через годину після початку ефіру телеканалу “Перший Незалежний”.