Ренат Кузьмін: Помилкою Зеленського є те, що він діяв не за законом, а пішов шляхом беззаконня та свавілля

Головна помилка Президента Зеленського – це те, що він діяв не за законом, виконуючи свої президентські повноваження, а пішов шляхом беззаконня та свавілля. Про це написав народний депутат від фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Ренат Кузьмін у своєму Telegram-каналі.

«У чому помилка Президента Зеленського? Основною помилкою Президента Зеленського є те, що він почав виконувати свої президентські повноваження не за законом, а пішов шляхом беззаконня та свавілля. Якби Президент Зеленський став на бік Закону і діяв виключно за законом, ми побачили би зовсім іншого Президента, зовсім іншу країну і зовсім інші перспективи», – переконаний нардеп.

Як зазначив Кузьмін, «сьогодні ми всі виявилися заручниками президентських амбіцій та нерозуміння Президентом своїх повноважень, функцій, обов’язків та ролі Інституту Президента у системі державної влади».

Парламентарій нагадав, що Президент є гарантом Конституції, він зобов’язаний діяти виключно за законом.

«Саме дотримання закону дає йому право вимагати виконання закону всіма громадянами України. Тільки дотримуючись Конституції та законів, Президент має право вимагати від нас дотримання Конституції та законів. Тільки поважаючи нас, громадян України, Президент може вимагати поваги до себе», – наголосив Кузьмін.

Парламентарій нагадав про факти, які свідчать, що про повагу до українців з боку глави держави навряд чи можна говорити.

«На жаль, у нас Президент дозволяє собі називати громадян своєї країни ОСОБИНАМИ. А що таке особина? Це організм, який окремо функціонує, тіло. Тобто він нас із вами, людей, які не погоджуються з його політикою, вважає не людьми, а ОРГАНІЗМАМИ, ТІЛАМИ. І при цьому вимагає поваги до себе. Згадайте, як Президент доводив військовим, що він “не лох”. Це що за слово у вустах Президента країни? Зеківське, злодійське, на злочинному жаргоні означає потерпілий чи “терпила”. Чи може Президент вживати такі висловлювання? А коли Президент країни повідомляє на прес-конференції, що він, оминаючи закон, ухвалює рішення разом зі своєю РНБО? Відповідаючи на запитання, чому він до суду не звертається, повідомляє, що суди – це довго, а йому потрібно швидко, тому він сам ухвалить рішення і цього вистачить», – перерахував нардеп.

«Це лише означає, що Президент країни відійшов від закону та Конституції та став на шлях свавілля. Фактично злочинний шлях, який сьогодні проходить Президент, привів країну до беззаконня та свавілля. Тепер ми всі бачимо, що Президент дозволяє собі порушувати закон у власних інтересах – політичних, економічних, особистих. Але якщо Президенту можна, то чого Президент раптом вирішив, що решті не можна? Тому що у нього влади більше, ніж у всіх інших?» ‒ підсумував Ренат Кузьмін.