голос рідного краю

Поява штаму “Омікрон” свідчить про наближення нової пандемії, – учені

Поява Covid-штаму “Омікрон” свідчить, що світ наближатися до початку пандемії, а не до її кінця. Про це попередив один з найбільш високопоставлених наукових діячів Великої Британії, нещодавній державний науковий радник і чинний директор Фонду медично-біологічнох дослідженняй Wellcome Trust Джеремі Фаррар, передає The Guardian.

Фаррар вважає, що прогрес у боротьбі із Covid-19 з моменту його появи зводиться нанівець.

У статті для Observer він зазначає, що багаті країни “дуже обмежено зосередилися на своїй внутрішній політиці, заспокоюючи себе вірою, що найгірше з пандемії залишилося позаду”.

За словами вченого, він також сподівався, що нинішні вакцини захистять від важкого захворювання, викликаного “Омікроном”. Однак цього не можна буде сказати у разі появи нових мутацій.

“Чим довше цей вірус продовжує поширюватися серед переважно невакцинованого населення у всьому світі, тим більша ймовірність того, що з’явиться варіант, який зможе подолати наші вакцини та методи лікування. Якщо це станеться, ми можемо бути близькі до вихідної точки (пандемії — ред.)”, – пише Фаррар.

Він додав, що термінові заходи, які необхідні для боротьби із коронавірусом, не змінилися. Носіння масок у приміщенні, посилення тестування, соціальне дистанціювання, ізоляція у разі позитивного результату (із відповідною підтримкою) і вакцинація – все це допоможе знизити передачу і захистити від хвороб.