голос рідного краю

Пологи у віртуальній реальності: у столичних пологових будинках почали використовувати 3D-окуляри

У Києві вперше почали використовувати окуляри віртуальної реальності у державних пологових. Нові гаджети допомагають породіллям народжувати з меншим стресом і болем, особливо, коли не використовується медикаментозне знеболення.

Про це повідомляє ТСН.

Так, щоб менше нервувати і кричати у найважчі моменти переймів, вагітні одягають окуляри віртуальної реальності і переносяться в інше місце. В окулярах – розслаблювальна музика, картинка і заспокійливий голос, який підказує, як правильно дихати.

“Ми, як дитячі лікарі-неонатологи, бачимо велику перспективу. Якщо мати спокійна в пологах, у неї немає стільки адреналіну – це в подальшому впливає на лактацію і дає змогу швидше прикласти дитину до грудей”, – пояснює заступниця директора перинатального центру з неонатології Олена Барановська.

Що показувати в іншій реальності – це наслідок кількарічної роботи перинатального психолога та гіпнотерапевта. Усну розслаблювальну розповідь для пологів успішно впроваджували уже кілька років, а нині додали до віртуальної реальності.